Witaj w Geko

GEKO to pomysł prostych, funkcjonalnych gier i zabaw edukacyjnych o tematyce ekologicznej i środowiskowej, które w przystępny i interesujący dla dzieci sposób zachęcają do edukacji ekologicznej przez zabawę.

O grze

Gra EkoDobi

Ekodobi to “zielona” wersja popularnej i lubianej przez dzieci i dorosłych gry “Dobble”. Standardowe w dobble elementy zastępują… kontenery i śmieci! 

 
Ecodobi nie tylko rozwija nasz refleks i spostrzegawczość, ale poprzez rozszerzenia i dodatki w prosty sposób prowadzi do czerpania radości z nauki segregacji śmieci. Przypisanie odpowiedniego elementu do kontenera nie jest tak intuicyjne, jak połączenie tych samych symboli, co sprawia, że gra staje się odrobinę trudniejsza, ale daje też mnóstwo satysfakcji. 
 
Wybierzcie odpowiednią dla Was wersję z uwzględnieniem wieku dzieci. Jeśli nie jesteście pewni, która wersję zastosować proponujemy zacząć od podstawowej wersji, powoli wprowadzając zmiany wg przedstawionej przez nas kolejności.
 
Eko edukacja czas start! 
 
Życzymy Wam wyśmienitej zabawy 😃

O Zasadach gry

Jak grać w ekodobi?

Można grać jak w zwykle dobble. 
Rozdajemy równą ilość żetonów wszystkim uczestnikom. Uczestnicy tasują żetony i kładą je zakryte przed sobą. Ostatni  żeton umieszczamy na środku stołu. Na umówiony znak uczestnicy odwracają żetony. Kto pierwszy znajdzie i nazwie wspólny (łączący jego żeton z żetonem leżącym na stole) symbol, rzuca swój żeton na środek. I tak do pozbycia się wszystkich żetonów z ręki. Kto pierwszy ten lepszy. 
 
dokładna instrukcja z przykładami znajduje się w pliku do pobrania
 

Wersja podstawowa

„zielona” wersja popularnej i lubianej przez dzieci i dorosłych gry “Dobble”. Standardowe w dobble elementy zastępują… kontenery i śmieci!

Wersja rozszerzona

Oprócz standardowego łączenia tych samych symboli można zastosować łączenie odpowiedniego kontenera z pasującymi do niego elementami.

Dodatek do gry

Dodatkowe żetony z kontenerami! Duży kontener może się pojawić w grze aż na 3 różne sposoby zwiększając poziom trudności.

Daj nam znać

Lubisz inspirować innych?

Włącz się w działanie! 

Prześlij informację o nas znajomym rodzicom, nauczycielom i wychowawcom. Znajdź nas w mediach społecznościowych. Pobieraj materiały, dodawaj zdjęcia ze wspólnej zabawy i  oznaczaj relacje:
Inspiruj! I daj się zainspirować #ekogeko
Razem możemy więcej. 

Udanej zabawy życzy Zespół GEKO