Edukacyjne Gry Ekologiczne

GEKO to pomysł prostych, funkcjonalnych gier i zabaw edukacyjnych o tematyce ekologicznej i środowiskowej, które w przystępny i interesujący dla dzieci sposób zachęcają do edukacji ekologicznej przez zabawę.

O grze

Geko EkoMemory

Edukacyjny zestaw ekomemory zawiera 20 elementów (10 par kart). Doskonale sprawdzi się jako gra pamięciowa dla dzieci i dorosłych. Poprawia pamięć, wpływa na koncentrację i spostrzegawczość. Kolorowa forma postaci ośmiela dzieci do budowania historii nt. obrazków a jej proekologiczny charakter  zachęca do rozmowy o zrównoważonym wykorzystaniu surowców, segregacji odpadów i przyszłości planety.

 

O zasadach gry

Jak grać w EkoMemory?

Gra polega na wyszukiwaniu par takich samych kart. Wśród potasowanych i rozłożonych na stole, zasłoniętych kart gracz odsłania 2 karty. Jeśli są one takie same, zostają zdjęte ze stołu. Jeśli nie, zostają ponownie odwrócone. Celem gracza jest odnalezie i zdjęcie ze stołu wszystkich par kart przy możliwie najmniejszej liczbie odsłon.
W przypadku młodszych dzieci istnieje możliwość gry w odkryte karty, trenując w ten sposób spostrzegawczość. Można zacząć od mniejszej ilości kart, zwiększając stopniowo poziom trudności. 
Kolorowe postaci występujące na ilustracjach mają za zadanie włączać świadomość wobec zagadnienia segregacji śmieci i wprowadzać dziecko w świat ekologicznych wartości.

Różne warianty gry

Możliwość gry w odkryte/ zakryte karty sprawia, że grę z łatwością można dopasować do wieku dzieci.

Wartość edukacyjna

Zabawa w ekomemory to świetne rozwiązanie w ćwiczeniu koncentracji, pamięci i spostrzegawczości.

Ekologiczne wartości

Gra stwarza możliwość budowania świadomości nt. przyszłości planety i wartości związanych z ochroną środowiska naturalnego.

Inspiruj

Lubisz inspirować innych?

Włącz się w działanie! 

Prześlij informację o nas znajomym rodzicom, nauczycielom i wychowawcom. Znajdź nas w mediach społecznościowych. Pobieraj materiały, dodawaj zdjęcia ze wspólnej zabawy i  oznaczaj relacje:
Inspiruj! I daj się zainspirować #ekogeko
Razem możemy więcej. 

Wesołej zabawy życzy Zespół GEKO