Witaj w Geko

GEKO to pomysł prostych, funkcjonalnych gier i zabaw edukacyjnych o tematyce ekologicznej i środowiskowej, które w przystępny i interesujący dla dzieci sposób zachęcają do edukacji ekologicznej przez zabawę.

O grze

Gra Planszowa - Ekotropem

Ekotrop to ekologiczno – edukacyjna gra, w której przemieszczamy się po planszy, wykonując ekologiczne wyzwania i pokonując czyhające na eko śmiałków pułapki. Piękna i niepowtarzalna oprawa graficzna zachęca do gry zarówno dzieci jak i dorosłych. 
 
 
Walory edukacyjne gry dotyczą nie tylko nauki segregacji śmieci i życia w duchu less waste, ale również zdrowego współzawodnictwa, koleżeńskiej postawy i wartościowych wyborów. Dodatkowo gra pobudza kreatywność, uczy decyzyjności i wiary we własną sprawczość.
 
Polecamy do kształtowania ekologicznych wartości już od najmłodszych lat.
 
Pakuj plecak i już dziś ruszaj z nami ekotropem. 😃

O Zasadach gry

Jak grać w Ekotrop?

Ekotrop to gra “turlanka”, w której gracz przesuwa swój pionek po planszy o taką liczbę pól, jaką wyrzuci kostką. W zależności od pola, na którym zatrzyma się pionek uczestnika, będzie miał on do wykonania określony manewr, by móc grać dalej. Wygrywa gracz, który pierwszy dotrze na metę.
 
Tutaj znajdziesz krótki opis gry.
 
 
dokładna instrukcja z zadaniami i rodzajami pól znajduje się w pliku do pobrania 
 

Walory edukacyjne

Ekotrop to świetne ćwiczenie kreatywności, decyzyjności i proekologicznych wyborów.

Szeroka gama możliwości

Gra dostosowana jest do szerokiego grona odbiorców. Doskonale sprawdzi się jako gra rodzinna lub jako radosne ćwiczenie podczas zajęć w szkole.

Wartość kooperacyjna

Oprócz walorów ekologiczno - edukacyjnych gra stawia na zdrowe współzawodnictwo, promuje koleżeńską postawę i dbanie o wspólne wartości.

Daj nam znać

Lubisz inspirować innych?

Włącz się w działanie! 

Prześlij informację o nas znajomym rodzicom, nauczycielom i wychowawcom. Znajdź nas w mediach społecznościowych. Pobieraj materiały, dodawaj zdjęcia ze wspólnej zabawy i  oznaczaj relacje:
Inspiruj! I daj się zainspirować #ekogeko
Razem możemy więcej. 

Dobrej zabawy życzy Zespół GEKO