Witaj w Geko

GEKO to pomysł prostych, funkcjonalnych gier i zabaw edukacyjnych o tematyce ekologicznej i środowiskowej, które w przystępny i interesujący dla dzieci sposób zachęcają do edukacji ekologicznej przez zabawę.

O grze

Gra Sortowanka

Sortowanki to edukacyjna zabawa dla dzieci, polegająca na sortowaniu śmieci czyli przypisaniu poszczególnych elementów do odpowiedniego kontenera wg obowiązujących zasad segregacji. Dzięki łączeniu i zapamiętywaniu wspólnych sobie elementów gra posiada wysoką wartość edukacyjną,  w interesujący sposób wpływa na rozwój  zainteresowania segregacją, ale przede wszystkim staje staje się punktem zaczepienia do rozmów nt. zrównoważonego rozwoju i przyszłości planety. 

Życzymy Wam wyśmienitej zabawy 😃

O Zasadach gry

Jak grać w sortowankę?

Gra składa się z obrazków 6 kontenerów i 26 różnych śmieci. Zadaniem dzieci jest właściwe posegregowanie odpadów lub znajdowanie im nowych zastosowań. Tym samym zachęcamy je do użycia czerwonego pojemnika reuse. Dajmy rzeczom drugie życie ❤️

Dzięki cieszącej wyobraźnię grafice segregacja może stać się prawdziwą przyjemnością i przygodą. 


szczegóły i proponowane gry warianty znajdziecie w instrukcji

Wersja podstawowa

W której dzieci uczą się podstaw segregacji odpadów w sposób przyjemny i przystępny.

Wersja alternatywna

Dzieci ćwiczą kreatywność wymyślając nowe zastosowania i sposoby reuse dla „odpadów`’.

Dodatek - duże plansze pokazowe

Duży format może posłużyć jako wsparcie merytoryczne dla indywidualnej pracy dzieci. Umożliwia również wspólne granie w klasie.

Daj nam znać

Lubisz inspirować innych?

Włącz się w działanie! 

Prześlij informację o nas znajomym rodzicom, nauczycielom i wychowawcom. Znajdź nas w mediach społecznościowych. Pobieraj materiały, dodawaj zdjęcia ze wspólnej zabawy i  oznaczaj relacje:
Inspiruj! I daj się zainspirować #ekogeko
Razem możemy więcej. 

Dobrej zabawy życzy Zespół GEKO