Edukacyjne Gry Ekologiczne

GEKO to pomysł prostych, funkcjonalnych gier i zabaw edukacyjnych o tematyce ekologicznej i środowiskowej, które w przystępny i interesujący dla dzieci sposób zachęcają do edukacji ekologicznej przez zabawę.

O projekcie

Witaj w GEKO

Ochronę przyrody i dbanie o dobro planety uważamy za nasz obowiązek. Życie w duchu less waste, uważności i świadomych wyborów jest naszym sercom bardzo bliskie. Chcemy wspierać i kontynuować troskę o środowisko naturalne oraz zadbać o lepsze jutro naszej planety. Za najlepszy sposób uważamy zmianę systemu myślenia o ekologii, w tym wykształcenie właściwych nawyków wśród młodego pokolenia. 

Dlatego wszystkie prezentowane przez nas materiały dydaktyczne są dostępne bezpłatnie do samodzielnego pobrania i użytku.
 

O projekcie

GEKO nauka EKO przez zabawę

Do każdej gry zaprezentujemy sposoby i przykłady zadań, z których możecie skorzystać podczas pracy z dziećmi. Zachęcamy również do pracy twórczej i kreatywnego wykorzystania naszych plansz do pracy własnej z maluchami.

Barwnie ilustrowane karty zadań są bardzo intuicyjne i w prosty sposób podsuwają różne możliwości użycia.

Forma less waste w praktyce

Pliki dostosowane są do możliwości domowego druku, co pozwala ominąć długi łańcuch dystrybucji oraz uniknąć zbędnego plastiku, zachowując jednocześnie jakość produktu.

prosta forma dostępna dla każdego

niewielki koszt przygotowania kart pracy, które będą służyć zarówno do zróżnicowanych zadań, jak i do wielokrotnego ich wykorzystania.

Eko geko ekologia

pięknie ilustrowana, ożywiona forma postaci

ma zachęcać dzieci i sprawić, że nauka będzie dla nich jeszcze bardziej atrakcyjna, treści z niej płynące łatwiej przyswajalne, do której sami niejednokrotnie będą chcieli wracać.

Odkryj gry GEKO

kliknij na nazwę aby przejść dalej

GRA PLANSZOWA

Ekologiczna gra planszowa do domowego wydruku.

Wybierz się z EkoGeko na górską wędrówkę a przy okazji
przećwicz znajomość segregacji.

Skontaktuj się

Podoba Ci się to co robimy?

Włącz się w działanie! 
Korzystaj i dziel się tą stroną, kiedy uznasz to za wartościowe.
Jeżeli widzisz, co można poprawić, w jaką stronę rozwinąć skrzydła – daj nam znać. Naszym marzeniem jest rozwój eko-filozofii w coraz to szerszych kręgach. A w wolnej chwili podziel się swoimi zajęciami i inspiruj innych!

Udanej zabawy życzy Zespół GEKO