Ekotropem – ekologiczna gra planszowa

Nasz drogi Geko doczekał się przygody i rusza popodziwiać otaczającą go naturę. Wybiera się na zielony szlak leśny, gdzie czeka go uczciwy spacer oraz niejedna zagwozdka!

Gra ekologiczna

Jak poprzednie gry EKOGEKO zaprasza gracza do świata uśmiechniętych śmieci, gdzie w przyjemnej atmosferze sprawdza znajomość zasad segregacji. Dużych dzieci też 😆

Ekotropem ma nawet własną śmieciową gangsterkę

Gra składa się z 4 plansz do wydruku i połączenia, można zastosować własny system sklejania plansz – kreatywność na pewno coś nam podsunie.

Na planszy znajdują się pola zwykle i niezwykle, gdzie te niezwykle będą umilały nam czas najbardziej i uczyły najmłodszych zachowania pośród natury.

EkoGeko Ekotropem to pierwsza taka ekologiczna planszówka w Polsce.

Nauczymy się między innymi, czemu należy uważać na ognisko, co dzieje się z pozostawionymi śmieciami i do czego jeszcze mogą nam się przydać.

Moją ulubioną częścią Ekotropem jest możliwość czynnego uczestnictwa. Gracz nie tylko rzuca kostką i jest rzucany przez wiatr na różne pola, ale bierze czynny udział w grze. Odpowiada na pytania o dopasowywanie śmieci do odpowiednich kontenerów lub wymyśla im coraz to nowe zastosowania.

Stos zadań i grupa przeróżnych śmietków pozwala grze pozostawać na długo ciekawą

Za dobre odpowiedzi i ekouczynki gracz zbiera serduszka. Może je potem wykorzystać w grze aby przyśpieszyć swoje dojście do mety. Ale niech uważa, bo żetony można także całkiem łatwo stracić!

Kontener rodem z Horrorów lubuje się w świeżym serduszku!

Cała gra dostępna jest za darmo do pobrania na stronie. Udostępniamy ją za darmo, bo głęboko wierzymy, że małymi kroczkami zmieniamy kulturę i każdy może dołożyć swoją cegiełkę.

Wystarczy pobrać plik i go wydrukować. Żetony powycinać, planszę złączyć. Znaleźć swój ulubiony pionek, pożyczyć kostkę do gry z innej planszówki i grać na zdrowie!

A przy okazji uczyć się w najlepsze!

Druk zajmie nam 9 kartek A4, gdzie 4 to sama plansza do gry a 5 to elementy kart do gry. Polecamy wydrukować na nieco grubszym papierze. Dodatkowe 4 strony to instrukcja do gry, która będzie niezwykle pomocna i pełna ciekawostek. Do wydrukowania na papierze zwykłym, można też na czarno-biało.


Mamy nadzieję, że takie proste rozwiązanie gry edukacyjno-ekologicznej do domowego druku zachęci do dodatkowej świadomości ekologicznej. Przełoży nasze przygody z planszy na prawdziwe życie, za każdym razem, kiedy będziemy mijać butelkę w lesie.
A więc grajmy i uczmy się jak najlepiej dbać o naszą planetę – bo mamy ją tak wspaniałe piękną tylko jedną.

Eko gra pasuje jak ulał do pięknego salonu

Życzymy miłego grania i zapraszamy innych gier edukacyjni-ekologicznych z serii Eko Geko, które także można pobrać na Rej stronie.
Ku lepszej kulturze!

Miłego dnia

💚


Tutaj znajdziesz więcej informacji o EkoTropem

Inne Ekogry znajdziesz odwiedzajac GEKO

Podobne wpisy