Podsumowanie Ilustracyjnego 2023 – rok nowych początków

Podsumowanie Roku

Ilustracje 2023

Ten rok był dla mnie wyjątkowy. Może każdy jest, ale ten… ten rok to rok, w którym urodziłam życie. To piękne uczucie i czuję, że obecność syna jest i będzie czymś szczególnym.

Już szukam dla niego przepięknie ilustrowanych książeczek. Takich, które zawierają treści, które chce żeby przyswoił jak najszybciej: miłość do natury, słuchanie siebie, zawierzenie własnemu prowadzeniu. Uczeniu się ze świata przyrody. Miłość do siebie i otoczenia.

Jak narazie znalazłam książkę o skrzatach i lesie (z pięknymi ilustracjami!). Książek których dla niego szukam, możliwe że jeszcze nie ma na świecie. A jeżeli ich jeszcze nie ma, to znaczy że najwyższy czas je stworzyć.

I tutaj objawia się inspiracja oraz deadline, bo mały nie poczeka za długo. Szybko rośnie. I albo nauczy się czerpać z przyrody albo z oferowanej mu kultury: pełnej myśli niedokończonych, nielogicznych a często nawet pustych, niekorzystnych.

Tak więc ten rok o dziwo zamiast tylko zamieszania, przyniósł też dużo nowej siły, inspiracji i morze miłości. Także do siebie i swojej twórczości. To nowe uczucie dla mnie stawać za sobą w ten sposób. Wraz z maluszkiem, poczułam nowy wymiar miłości. Akceptujący wszystko, ciepły, otulający, czysty.

W tym roku też opuściłam nierealne oczekiwania względem siebie i pozwoliłam moim rysunkom być „jak najbardziej moimi” zamiast „najlepszymi”. Otworzyły się zupełnie inne drzwi, pełne przyjemności, ciekawości i zabawy. To przyniosło obrazy pełne ciepłych emocji, nowe wyzwania a z nimi możliwości.

Miałam też przyjemność współpracować z genialnymi kobietami, które wniosły wiele ciepła i inspiracji do mojego życia. Jestem bardzo szczęśliwa, że mogłam wziąć udział ilustracją w ich procesie twórczym i przyczynić się do pokolorowania rzeczy ciekawych i wspierających. Serdecznie dziękuję za zaufanie.

Mam nadzieję, że wchodzę w nowy rok jeszcze pełniejszy miłości, zaufania do siebie i pięknych współprac. Ten rok – 2023 – zostanie w moim sercu jako rok wielu początków. Dziękuję 🙏

Podobne wpisy