UN Women i Generacja Równości

Mam wielką przyjemność być częścią kampanii na rzecz równości, która ma miejsce w mediach społecznościowych UN Woman pod hashtagiem #generationEquality.

Celem kampanii jest edukacja i inspiracja na rzecz równości: niezależnie od płci, sprawności fizycznej czy wyznania.

United (2021)

Do kampanii wybrano obrazy 15 artystów z całego świata ilustrujące równość i aktywność we wprowadzaniu tej równości w życie.

W ilustracji chciałam przedstawić bardzo ważny dla mnie aspekt aktywizmu społecznego, który nie zawsze znajduje się na pierwszych stronach gazet.

Empatia i miłość, jakimi darzymy siebie nawzajem są nieocenioną formą wsparcia. Akty dobroci są realną pomocą w naszych codziennych wyzwaniach – uśmiechnięta twarz pozdrawiająca nas serdecznie potrafi zmienić nasz dzień. Miły komentarz potrafi zainspirować do rozwoju. A co potrafi zdziałać ciepłe wsparcie tysięcy kobiet?

Kobiecość przeszła prawdziwe metamorfozy na przestrzeni wieków. W roku 2021 stoi przed nami silna i niejako odmieniona. Kobiecość na nowo. Odważna. Dumna. Odkrywająca siebie poza sztywnymi ramami.

Mam szczerą nadzieję, że każdego dnia poprzez aktywne działania kierowane szczerymi uczuciami empatii i miłości przybliżamy się do społeczeństwa silnego i dającego wsparcie każdemu – niezależnie od opinii panującej w dyskursie politycznym.

Parę zdań o równości ode mnie oraz innych artystów biorących udział w projekcie można przeczytać na stronie UN Woman.

Z okazji udziału w tak zacnej kampanii przyszykowałam niespodziankę: kolorowankę.

Będzie świetnym sposobem do poszerzenia wiedzy o różnorodności pojęcia kobiecego piękna i przyjrzeniu się ciekawym strojom i zwyczajom towarzyszącym kobietom w różnych częściach naszego ciekawego świata.

Kolorowanka Równe w miłości

Kolorowankę, do pobrania za darmo znajdziesz tutaj.


Jeżeli interesuje Cię temat znanej nam kobiecości polecam dwie książki: Druga płeć Simone de Beauvoir oraz Kobieta bez winy i wstydu Wojciecha Eichelbergera. Obie pozycje poruszają ważne kwestie wychowania i konstrukcji roli kobiety w społeczeństwie.


Miłego dnia, pozdrawiam

Podobne wpisy